شیشه بالکن در چالوس

بررسی مزایا و معایب آلاچیق چوبی

مزایا آلاچیق چوبی

1- آلاچبق از متریال های مختلفی تشکیل شده است  که هر کدام مزایا و معایب متفاوتی دارند. پر کاربرد ترین این مواد چوب، وینیل و آلومینیم است. انتخاب این مواد به بودجه و سلیقه ی شما بستگی دارد.

2- یک آلاچیق چوبی خیلی زود و به آسانی در مکان نصب می شوند و ملک شما را برای خریداران بالقوه چشم گیر تر جلوه می دهد.

3- از آنجا که این سازه در محیط بیرونی اجرا می شود  و در عین حال مانند یک اتاق امن است به شما این امکان را می دهد تا بیشتر و بهتر از باغ و فضای سبز خود لذت ببرید.

4-از آنجا که آلاچیق چوبی شما را از آب و هوای متفاوت و باد و باران حفاظت می کندشما امکان این را دارید که از برق درون آن استفاده کنید. در طبیعت گوش دادن به موسیقی و دیدن فیلم را تجربه کنید بدون آنکه دلهره خراب شدن تجهیزات برقی خود باشید.

5-شما به راحتی میتوانید یک توری در الاچیق چوبی نصب کنید تا از ورود مگس ها، پشه ها و سایر آفات جلوگیری کنید. و یا آن را به یک آلاچیق زمستانی تبدیل کنید.

6-استفاده از جکوزی در زمستان و هنگام بارش باران و برف بسیار دل چسب است. نصب جکوزی در آلاچیق چوبی به شما این امکان را می دهد که حتی در شرایط آب و هوا مشکوک از آن استفاده کنید.

7- زیبایی آلاچیق چوبی لوکیشن عالی برای عکاسی خواهد بود.

8-با آلاچیق چوبی حریم خصوصی زیادی دارید. آلاچیق چوبی به شما این امکان می دهد تا دور از چشم سایرین یک شام عاشقانه  را با عزیزتان میل نمایید.

معایب ساخت آلاچیق خانگی چوبی

1-هزینه ی ساخت الاچیق چوبی زیاد تر از پرگولا است و اغلب صاحبان باغ اطلاعات کافی را برای ساخت این سازه ندارند. از این رو اگر قصد ساخت این سازه را دارید برای تکمیل کار یک مشاور و متخصص در این امر را استخدام کنید.

2- دیوارهای الاچیق چوبی از ورود نسیم های خنک و دل پذیر به داخل الاچیق جلوگیری میکند.

3-با گذشت سالها بسته به موادی که در ساخت آلاچیق استفاده کرده اید این سازه نیاز به تعمیر خواهد داشت. البته هر چه از مواد با کیفیتری و با دوامتری استفاده کرده باشید احتمال پوسیدگی آن به حداقل می رسد. .

4-آلاچیق های آهنی در طول تابستان بسیار گرم می شوند، در حالی که چوب آنها نیاز به مراقبت منظم دارند..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *