قیمت شیشه بالکن

تاثیر رنگ در دکوراسیون

تاثیر رنگ در طراحی خانه

شما میتوانید رنگ دیوار های منزلتان را براساس کاربرد و سلیقه تان انتخاب کنید. رنگ روشن فضا را بزرگتر و دلباز تر نشان می دهد. رنگ تیره گرم است وبه فضا ظاهری صمیمانه می دهد.

قرمز

می تواند احساس عشق، هیجان، خطر و احساساتی که با بالا رفتن آدرنالین در بدن ایجاد می شوند را به ما القا کند. چون این رنگ باعث بالا رفتن ترشح آدرنالین می شود و سطح انرژی احساسات را بالا می برد.

به کار بردن یک سایه ی متوسط از رنگ قرمز در آشپزخانه یا ست غذاخوری باعث افزایش اشتها می شود و به همین علت است که این رنگ را برای طراحی و دیزاین داخلی رستوران انتخاب می کنند.

صورتی

در سالیان قدیم رنگ صورتی یک رنگ پسرانه بوده است و امروزه نیز در برخی از مناطق دنیا همانند فرانسه رنگ صورتی یک رنگ پسرانه است. اما در بیشتر مناطق به دلیل حس لطافتی که ایجاد می کند آن را رنگی دخترانه می دانند. صورتی یه حس با طراوت و خوب به خانه می دهد و باعث احساس راحتی می شود.

بنفش

از تاثیرات این رنگ در طراحی یک مکان لوکس و مجلل در خانه استفاده کنید. بنفش کمرنگ مانند یاسی به منزل آرامش خاصی می دهد و حال و هوای رمز آلودی را می سازد. سایه های قرمز آن موجب جلب توجه بیشتر می شود و اتاق را تحت تسلط نشان می دهند. بنفش تیره مثل بنفش بادمجانی به سلطنتی بودن و قدرت مشهور است.

آبی

آبی یک رنگ محبوب در دنبا است. رنگ آبی یک ظاهر سرد و واضح به محیط می دهد. در طراحی داخلی، می توان از رنگ آبی برای ایجاد یک جو کاری و متمرکز استفاده کرد. آبی فشار خون و ضربان قلب را کاهش می دهد و یک رنگ آرامشبخش است. آبی کمرنگ برای بزرگتر نشان دادن فضا به کار می رود. آبی باعث بالا رفتن خلاقیت می شود.

در اتاق هایی که خیلی گرم و نورگیر هستند، از این رنگ در طراحی استفاده کنید. آن را با یک رنگ گرم ترکیب کنید تا فضایتان خیلی سرد نشود. رنگ آبی باعث کاهش اشتها می شود.

سبز

تاثیرات رنگ سبز هم نیز همانند رنگ آبی است. رنگ سبز باعث آرام شدن چشم می شود و امید به زندگی را بالا می برد. رنگ سبز از ترکیب دو رنگ آبی و زرد به وجود می آید. و به همین علت، آرامش رنگ آبی و شادابی رنگ زرد را با خود دارد.

قهوه ای

رنگ قهوه ای یک احساس طبیعی بودن و راحتی می دهد. قهوه ای اصولا ترکیبی از رنگ های مشکی، زرد، طوسی، سبز، قرمز یا نارنجی و حتی بنفش است.

قهوه ای نیز در طبیعت دیده می شود و اغلب زمین را با رنگ قهوه ای نشان می دهند. قهوه ای یک احساس امنیت می دهد. این رنگ، عمق و گرما را به طراحی داخلی می بخشد.

سفید

پر کاربرد ترین رنگ در طراحی رنگ سفید است چون احساس جوانی، ایمان و پاکی را القا می نماید. رنگ سفید محیط خانه را باز، آرام  و بی غل و غش نشان می دهد. رنگ سفید در ترکیب با رنگ های خنثی دیگر بهترین جواب را می دهد. مشکی، قهوه ای یا طوسی مناسب ترین مکمل های رنگ سفید هستند.

طوسی

تاثیر این رنگ بستگی به سایه ای که دارد که به کار می رود. برای نمونه اگر طوسی، سایه رنگ زرد داشته باشد ـ به خصوص اگر وسایل موجود در اتاق سایه های مختلفی از رنگ قهوه ای داشته باشند ـ فضا افسرده می گردد. ولی یک سایه ی زیبا از رنگ طوسی در ترکیب با رنگ سفید نه چندان براق، ظاهری شاداب و تمیز به فضا می دهد. استفاده زیاد از رنگ طوسی کسل کننده است.

مشکی

اگه با دقت از رنگ مشکی استفاده کنید یک محیط کاملا شیک ایجاد می شود. اگر رنگ زمینه روشن یا خنثی باشد، هر آنچه که مشکی ست برجسته تر می شود.

زرد

رنگ زرد کمرنگ یک رنگ شادی و امید و خوش بینی است. مثلا با رنگ کردن دیوارها یا سقف با زرد کمرنگ آفتاب را به خانه می آورید، در صورتی که زرد تیره تر بعد از مدتی افسرده کننده، تحریک کننده و جدال برانگیز می شود.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *