قیمت شیشه بالکن

طراحی دکوراسیون بالکن

امروزه بالکن، به عنوان یک فضای کاربردی در آپارتمان‌ها و خانه‌های ویلایی است. در زمینه طراحی معماری، بالکن، یک فضای نیمه باز و یک عنصر اصلی برای نماسازی خانه به حساب می آید.  با توجه به کاربرد‌های مختلف فضای بالکن و تراس و تاثیرات آن‌ها در جلوه نما، امروزه طراحی بالکن و تراس، مورد توجه بسیاری از طراحان معماری قرار گرفته است. بنابراین، اگر منزل شما دارای فضای بالکن و تراس می باشد: یک امتیاز مثبت برای خانه شما به حساب می آید.

مقایسه طراحی تراس و بالکن

یکی از اشتباهات رایج در زمینه طراحی تراس و بالکن، این می باشد که این دو فضا را با یکدیگر هم مفهوم در نظر می‌گیرند. در طراحی بالکن از سقف‌ برای محافظت فضا در برابر شرایط جوی، برف و باران، استفاده می شود. در صورتی که در طراحی تراس، برخلاف بالکن، سقف اجرا نمی‌شود. تراس‌ها ابعاد و اندازه کوچک‌تری نسبت به بالکن‌ها دارند و بخشی از الحاقات آپارتمان رقم می خورند. فضای بالکن‌ها به علت طراحی به شکل مسقف، جزء زیربنای ساختمان به حساب می آید.

در طراحی تراس شما این امکان را دارید که  به کمک شیشه‌های تاشو عمودی و یا ایجاد خلاقیت در طراحی پنجره‌های زیبا و جذاب، بالکن را به یک اتاق شیشه‌ای جذاب تبدیل نمایید. باید بدانید، طراحی تراس و بالکن، تاثیر بسزایی در نمای ساختمان شما ایجاد می کند. استفاده از ایده‌های جذاب در طراحی بالکن و تراس خانه، نمایی زیبا برای خانه خود طراحی نمایید.

هدف از طراحی بالکن و تراس

بالکن خانه، یکی از ریزفضاهای نیمه باز منزل می باشد. پس یکی از بخش‌های اصلی برنامه فیزیکی طراحی معماری ساختمان به حساب می آید. در طراحی تراس و بالکن، باید به نوع کاربری فضا دقت نمایید. نوع استفاده از فضای بالکن به شما در طراحی دکوراسیون آن کمک می نماید. شما می‌توانید از فضای بالکن برای مطالعه و استراحت استفاده نمایید. ایجاد فضایی به عنوان نشیمن در تراس خانه، برای دورهمی‌های خانوادگی بسیار مناسب می باشد.

ایجاد حریم خصوصی به کمک طراحی نمای تراس، توسط شیشه‌های تاشو و یا گلدان‌های تزئینی، کار بسیار جذابی می باشد. فضایی برای باغبانی و کشت گل و گیاه داروئی در بالکن می‌تواند، به کارایی تراس و بالکن خانه شما کمک نماید.

چه کفپوشی برای بالکن مناسب است؟

انتخاب کفپوش، یکی از مسائل به شدت مهم در طراحی بالکن و تراس می باشد. شما با انتخاب سبک طراحی دکوراسیون تراس، می‌توانید به راحتی کفپوش بالکن خانه خود را انتخاب نمایید. در طراحی تراس به سبک مدرن، کفپوش‌های چوبی ترموود انتخاب بسیار مناسبی می باشد. در صورتی که قصد دارید در خانه ویلایی خود، کفپوش مناسبی برای طراحی بالکن انتخاب نمایید، چمن‌های مصنوعی گزینه مناسبی می باشد چون در برابر رطوبت حاصل از شستشو و یا آب باران مقاوم می باشد.

توجه به طراحی سقف در فضای تراس و بالکن

طراحی سقف به همراه گل و گیاه، نقش تعیین‌کننده‌ای در دکور تراس منزل شما ایفا می کند. سعی نمایید، از متریال‌های مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی استفاده نمایید. گلدان‌های گیاهان رونده به شکل آویزان و متصل به سقف، به زیبایی نمای تراس آپارتمان شما کمک می نماید. اجرای این دکور، حتی برای بالکن‌های کوچک، بسیار مناسب می باشد.

 توجه به انتخاب مبلمان در طراحی بالکن 

برای طراحی تراس و بالکن بزرگ از مبلمان جاگیر و مناسب با طرح‌ها و کاربرهای مختلف استفاده می کنند. میز غذاخوری، صندلی‌ها، میز مطالعه، تخت برای استراحت و بسیاری از وسائل تزئینی در تراس بزرگ در نظر گرفته می‌شوند. در بالکن‌های کوچک برای استفاده از حداکثر ظرفیت فضا، میز و صندلی تاشو، گلدان‌های آویزان، دیوار سبز و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود. بنابراین، ابعاد و اندازه، کارکرد فضا در انتخاب مبلمان بسیار موثر می باشد.

قرار دادن آب‌نما در فضای تراس و بالکن

آیا آب‌نماها در انواع طرح‌ها، با متریال‌های مختلف برای طراحی تراس و فضای سبز استفاده می‌شوند. تنوع در شکل، طرح، اندازه و سبک طراحی آب‌نما، موجب شده، به عنوان یکی از عناصر تزئیینی و کاربردی در طراحی تراس و بالکن خانه مورد استفاده باشد. در طراحی دکوراسیون بالکن منزلتان، می‌توانید فضایی را برای استفاده از آب‌نمای پیش ساخته در نظر بگیرید.

طراحی کتابخانه برای تراس و بالکن

اگر به مطالعه کتاب در فضای باز علاقه دارید، فضای بالکن گزینه مناسبی برای اجرای طرح کتابخانه به حساب می آید. وجود قفسه‌های زیبا با ایجاد خلاقیت در چینش کتاب‌ها و نگهداری از آن‌ها در فضای باز، به زیبایی فضای تراس و بالکن خانه شما کمک می نماید. شما می‌توانید از طرح‌های مختلفی در ایجاد قفسه کتاب و میز مطالعه استفاده نمایید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *