شیشه بالکن

قیمت طلق شیشه ای بالکن

یکی از بهترین و اقتصادی ترین راهکار ها برای بهینه و شخصی سازی تراس ها استفاده از طلق شیشه ای برای بالکن است ، استفاده از این پوشش مزایای فراوانی برای ما به همراه خواهد داشت؛ برای مثال پوشش طلقی سبب حفاظت بهتر بالکن از عوامل محیطی محسوب میشود. از طرف دیگر شما میتوانید از بالکن به عنوان یک محیط شخصی برای گلکاریف استراحت، ورزش و یا هر فعالیت دیگری استفاده کنید. طلق شیشه ای بالکن که به شکل‌های مختلفی بر روی بالکن اجرا میشود تمام این امکانات را برای ما فراهم میکند و یک جایگزین مناسب و اقتصادی برای شیشه های بالکنی است . مزیت‌های فراوان طلق‌ها سبب میشود که آن‌ها جز بهترین گزینه برای پوشیده کردن بالکن محسوب شوند. نحوه ساخت طلق مشابه شیشه است و حتی به طلق‌ها ، شیشه پلیمری گفته میشود!

بیشتر بخوانید: شیشه بالکن ارزان

 

طلق چیست؟

طلق ها نوعی از فر آورده های پلیمری هستند که معمولا افراد آن را با پلاستیک اشتباه میگیرند البته این کاملا صحیح است ، طلق ها پلیمر محسوب میشوند اما نحوه ساخت و فرمولاسیون آن ها کاملا متفاوت و پیچیده تر است و در سال های اخیر با پیشرفت علم و دستگاه ها این مواد با کیفیت هرچه بهتر از گذشته تولید میشوند . طلق ها از نظر ساختار بسیار مشابه شیشه هستند. منتها شیشه های معمولی از انجام فرآیند روی عنصر ماسه سیلیکاتی تهیه میشوند . برای تهیه طلق ها فرآیند شیشه سازی بر روی پلیمرهای مختلف مثل کربنات و استایرن و … انجام میشود .

 

مزایا

طلق های امروزی جایگزین بسیار عالی برای شیشه محسوب میشوند . با پیشرفت علم و فرمولاسیون ساخت ؛روز به روز بر کیفیت طلق های ساخته شده افزوده میشود. چند مورد از مزایا طلق عبارتند از : عملکرد بهتر طلق ها در مقایسه با شیشه های معمولی در برابر ضربه و عوامل محیطی از خود، طلق ها در این موارد از خود مقاومت بهتری نشان میدهند . طلق ها مقاومت مکانیکی بسیار بالایی دارند . وزن بسیار سبکتری دارند که این باعث بالا رفتن عمر سازه و راحتی نصب و تعمیر ان میشود .به این ترتیب هم به سهولت نصب میشوند و هم حمل و نقل آسانی دارند . طلق ها در شفافیت های خیلی بالا ساخته میشوند . حتی گاهی این شفافیت از شیشه بیشتر است ! البته طلق ها انواع بسیاری دارند  و در نوع  کدر و مات و رنگی نیز بر حسب نیاز استفاده میشوند .

مهم ترین مزیت طلق ها نسبت شیشه قیمت پایین تر آن ها نسبت به شیشه های بالکن است و یک جاگزین اقتصادی و استاندارد برای شیشه محسوب میشود. این قیمت در کنار کیفیت بالا، آن ها را تبدیل به یکی از بهترین گزینه های بازار تبدیل کرده است . طلق ها ایمنی خوبی دارند و فشار بیشتری را تحمل میکنند و آسیب کمتری نیز در خرابی دارند؛ این به معنی این است که بر خلاف شیشه بعد از شکستن خطرات کمتری ایجاد میکنند . شیشه بعد از شکسن حالت تیز و خنجری پیدا میکند در حالی که طلق اینطور نیست! وزن سبک نیز سبب کاهش خطرات هنگام سقوط طلق است . امروزه انواع طلق ها ساخته میشود که با توجه فرمولاسیون آن عایق های حرارتی و صوتی بسیار بهتری از شیشه محسوب میشوند .

 

انواع طلق

پلی کربنات یا به اختصار PC ( مخفف کلمه polycarbonate)

پلکسی گلاس (plexiglass)

پلی استایرن یا به اختصار PS (مخفف کلمه polystyrene)

 

مقایسه انواع طلق

در قسمت های قبلی انواع طلق های پرکاربرد را  از نظر ساخت معرفی کردیم . در این بخش به مقایسه انواع طلق میپردازیم. چیزی که در ابتدا واضح است این است که همه این طلق ها کیفیت های مطلوبی دارند. از نظر مقاومت مکانیکی و دوام در برابر عوامل محیطی طلق های پلی کربنات نسبت به دو نوع دیگر شرایط بهتری دارند. مقاومت مکانیکی طلق پلی کربنات 30 مرتبه به نسبت طلق پلی استایرن و 14 مرتبه نسبت به پلکسی گلاس بهتر است! از نظر شفایت پلکسی گلس نسبت به دو نوع دیگر قابلیت عبور نور بهتری دارد. البته میزان شفافیت طلق پلی کربنات و طلق کریستال نیز خوب است . بدین ترتیب میتوان گفت اگر به محیط های نورانی وشفاف تر علاقه و احتیاج دارید پلکسی گلاس گزینه مناسبی است. اگر ایمنی و مقاومت خوب طلق مد نظر و مورد نیاز شما است طلق پلی کربنات انتخاب بهتری است.

انواع طلق از نظر دیداری

طلق رنگی

طلق مات

طلق شفاف

 

طلق بالکن

در قسمت های قبل گفتیم که چرا طلق شیشه ای یک جایگزین مناسب برای بالکن های شیشه ای به جای شیشه است. اگر بخواهیم اصلا دلیل اهمیت یک بالکن شفاف را بگوییم شاید بتوان گفت مهم ترین خصوصیت یک بالکن ارتباط آن با محیط خارجی است. با انتخاب طلق برای پوشاندن بالکن این ارتباط حفظ میشود . از طرفی بالکن در این صورت استفاده های بیشتری خواهد داشت . برخی از طلق به عنوان جایگزین نرده استفاده میکنند . استفاده از طلق حد فاصل نرده تا سقف نیز انتخاب مناسبی برای بسیاری محسوب میشود و از نظر امنیت و سلامت برای کودکان نیز خیال فرد آسوده تر است . گاهی ترجیه بر این است که بالکن به طور کلی با طلق پوشیده شود . البته برخی دوست دارن محیط شخصی شان خدالامکان حفظ شود پس باید دقت شود که اگر دوست داشته باشید بالکن شما از نظر دیداری در امان باشد و تبدیل به فضای داخلی شود میتوانید از پوشش طلق های مات نیز استفاده کنید.

 

قیمت طلق شیشه ای

قیمت طلق شیشه ای بالکن ، همانطور که پیشتر گفتیم به طور کلی طلق ها خوش قیمت هستند .قیمت طلق ها در برابر عملکرد و قابلیت های آن ها بسیار مناسب است . طبیعتا نمیتوان یک قیمت ثابت را مشخص کرد . اولین مورد برای تعیین قیمت نوع طلق انتخابی است. قیمت انواع طلق های پلی کربنات و پلی استایرن و پلکسی گلاس برابر نیست . به عنوان نمونه قیمت طلق پلی کربنات نسبت به دو نوع دیگر بالاتر است. قیمت پلکسی گلاس نیز نسبت به پلی استایرن بالاتر است. همچنین ضخامت طلق های انتخابی و کیفیت و قابلیت هر کدام بر قیمت آن اضافه میکند . برای مثال ممکن است شما به طلقی نیاز داشته باشید که در مقابل اشعه UV مقاوم باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *