مزایا و معایب شیشه سند بلاست

شیشه سندبلاست دکوراتیو، قابلیت و انعطاف زیادی دارد و می توان هر طرحی را بر روی این شیشه اجرا کرد. برای این کار احتیاج به شیشه های خاصی نیس و با هر شیشه ای می توان عملیات را انجام داد. ساخت این شیشه ها اندکی متفاوت است. شیشه سندبلاست، از پاشیدن پرفشار نوعی ماسه ی خاص توسط دستگاه های سندبلاست ساخته می شود.

برای مات یا طرح دار کردن شیشه ها از پدیده سند بلاست استفاده می کنند.

سند بلاست همان پاشش شن روی شیشه با فشار زیاد است، ذرات شن روی شیشه اثر میگذارد و حجم بسیار کمی از روی شیشه را برمیدارد. زمان پاشیدن ماسه، می شود هر طرحی را بر روی شیشه سند بلاست ایجاد کرد. بسیاری از سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی خواهان شیشه های مات هستند.

انواع شیشه های سند بلاست عبارت است از:

1.  شیشه تمام مات

2. شیشه لوگو دار

3. شیشه های راه مات

شیشه تمام مات

شیشه های سکوریت شده و خام بصورت یکپارچه داخل اتاق سندبلاست قرار داده می شود و توسط اپراتور مربوطه عملیات پاشش را انجام میدهند. شیشه سند بلاست شده کاملا مات میشود و در مکانهایی که نمیخواهند دید داشته باشد همانند حمام،  پارتیشن ها و … از این نوع شیشه استفاده میکنند.

شیشه لوگودار

یکی از بهترین و مناسب ترین راه های تبلیغات و دکوراسیون داخلی ادارات درج و نقش دادن لوگوی مربوطه همان شرکت روی درب های شیشه ای خود است. اصولا برای اجرای سندبلاست لوگو روی شیشه در ابتدا نقش آن توسط برنامه های فوتوشاپ و کرل طراحی می شود و سپس توسط کاتر پلاتر های پیشرفته روی چسب های مخصوص پرینت و یا کاتر می شود.

سپس بعد از اینکه چسب ها آماده شدند روی شیشه ها توسط اپراتور و شخص هنرمند ماهر روی شیشه چسبیده می شود. شیشه ها اکنون آماده برای سند بلاست کردن است.

شیشه راه مات

یکی از فوق العاده ترین نقش ها روی شیشه، شیشه سندبلاست شده راه مات میباشد که در اکثر مواقع در مکانهای اداری و پارتیشن ها استفاده میشود. اندازه فاصله خط های راه مات بنا به درخواست و سلیقه مشتریان قابل تغییر است.

راه مات نوعی طراحی روی شیشه به شمار می آید که به طور خطوط منظم عمودی و افقی و یا شطرنجی روی شیشه نقش پیدا میکند.

انواع طرح ها در شیشه سند بلاست

زنگ زدایی و برداشتن رنگ از سطوح داخلی و خارجی اجسام و قطعات- ماسه زدایی

ایجاد سطوح مات و تمیز کردن قالبهای صنعتی

زبر کردن سح قطعات بوسیله ساینده های مخصوص برای بهینه انجام شدن فرایند لعاب کاری و تفلون کاری

تمیز کردن سطح قطعات برای انجام انواع آبکاری صنعتی- تزئینی

کاربرد های شیشه سند پلاست

جدا کردن فضاهای اداری از جمله اتاق های جلسات، فضاهای بین کارمندان و استفاده در پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره با طرح و لوگویی خاص، از دیگر کاربرد های این نوع شیشه به شمار می رود.

این نوع شیشه ها در واحدهای مسکونی قسمت حمام و آشپزخانه، در فروشگاه ها قسمت دکور سازی و… استفاده می شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *