شیشه بالکن

همه چیز درباره جنس شیشه بالکن

شیشه بالکن اغلب از شیشه هایی به نام های سکوریت و لمینت تولید می گردند که به شیشه های نشکن معروف هستند. شیشه سکوریت به جهت امنیت و استحکام بسیار زیادی که دارد و در خیلی از صنایع به جهت مقاومت بالایی که دارند به کار گرفته می شوند که یکی از این صنایع مهم بالکن های شیشه ای است.

شیشه ی سکوریت از جمله ی مقاوم ترین شیشه ها می باشد که طی یک پروسه و عملیات حرارتی تولید می شود. شیشه های سکوریت که در شیشه بالکن استفاده می شود 4 الی 7 برابر از شیشه های ساده با دوام تر هستند و در مقابل ضربات مقاوم تر می باشند و در صورت آسیب دیدگی یا شکستن به قطعات بسیار ریز و بی خطر تبدیل می شوند که آسیبی وارد نمی کنند.

در پروسه سکوریت کردن شیشه ها در دماهای بسیار تا حدود 700 درجه در کوره قرار می گیرند و بلافاصله خنک می گردند و این عمل سبب مقاومت آن ها می شوند و چون در دمای زیاد پخته شده اند در صورت شکستن نیز به قطعات ریزی تبدیل می شوند.

شیشه های لمینت انواع دیگری از شیشه ها است که در شیشه بالکن ها به کار برده می شوند این شیشه ها هم نشکن می باشند و انتقال صدا با فرکانس بالا را کاهش می دهند و 97 درصد از اشعه یووی یا ماورا بنفش را می گیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *