پرشین بالکن-شیشه بالکن در تهران

پنجره دو جداره چیست؟

پنجره دو جداره (Glass Double Glazed)

پنجره‌های دو جداره انتخابی مناسب جهت صرفه جویی در مصرف انرژی با افزودن مزیت به حداقل رساندن سر و صدا می باشند. شکاف هوای بسته شده ما بین دو صفحه به عنوان یک لایه عایق عمل می‌کند. مقاومت حرارتی اضافه شده میزان فرار گرما در زمستان را کاهش خواهد داد و منزل شما را در دمای راحت‌تری نگه می‌دارد. شیشه دو جداره در تابستان اثر معکوس دارد و از ورود گرمای ناخواسته به منزل پیشگیری می کند. این عایق اضافی اعتماد شما به بخاری‌های مصنوعی و تهویه هوا را کاهش می دهد و درنهایت می‌تواند هزینه‌های انرژی شما را کاهش دهد. پنجره‌های دو جداره در مقایسه با پنجره‌های تک جداره گزینه‌ای امن‌تر هستند. افزون بر این شکستن دو ورق شیشه بسیار سخت‌تر از یکی میباشد.

معرفی انواع شیشه دوجداره

شیشه فلوت یا ساده

شیشه ساده شیشه ای می باشد که هیچ نوع فرآیندی جهت بهبود شیشه روی آن صورت نگرفته است در واقع شیشه ساده به همان طورت که از کوره بیرون می آید مورد استفاده قرار میگیرد و دارای ویژگی های خاصی نمی باشد و ضعیفتر از سایر شیشه ها نیز است.

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت شیشه ای میباشد که طی یک پروسه گرم شدن با دمای بالا و سرد شدن به صورت سریع می باشد  در این فرآیند شیشه می تواند یکسری از ویژگی ها را در خود از جمله مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه بگنجاند. در این نوع از شیشه دوجداره ، شیشه برای موارد ایمنی بالا چه از لحاظ گرما ، ضربه ، فشار مورد استفاده قرار میگیرد.

شیشه لمینت

شیشه لمینت نیز یکی دیگر از شیشه های با مقاومت زیاد است که از دو شیشه در کنار هم که در وسط آنها از یک لایه ژله ای پر شده است تولید می شود . شیشه در هنگام خورد شدن در داخل این ماده ژله ای فرو می رود و مانع پخش شیشه می گردد.

شیشه سند بلاست

یکی دیگر از انواع شیشه دوجداره شیشه سند بلاست می باشد در واقع فرآیند سندبلاست فرآیندی می باشد که طی آن با استفاده از ماسه و آب روی شیشه طرح هایی قرار داده می شود که باعث مات شدن و زیبا شدن شیشه می شود

شیشه رفلکس

این نوع از شیشه که می تواند در بسیار از پنجره های دوجداره آن را مشاده نمود شیشه هایی هستند که از آلیاژ فلز ها برای مات کردن آن استفاده می شود .

۶- شیشه مشجر

شیشه هایی هستند که دارای طرح های خاصی روی شیشه هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *