شیشه بالکن

چگونه بالکن را گلخانه کنیم

بالکن به قسمتی از خانه می گویند که اصولا از دیوار های ساختمان بیرون می زند و در آن از شیشه بالکن استفاده میکنند و یک محیط اضافی را در ساختمان ایجاد می کنند. مساحت بالکن ها در مساحت ساختمان حساب می شود و مکانی سقف دار می باشد که اصولا از یک سمت فضای باز و بیرونی شاملش می شود که بیشتر از دو یا سه طرف فضای باز را شامل می شود و مناطق بسته آن دارای دیوار یا نرده و یا اینکه هر دو باهم می شود.

در زمان قدیم تراس ها و بالکن ها به علت وجود حیاط در ساختمان ها اهمیت ویژه ای نداشتند و یک محل بی استفاده است ولی در اثر گذر زمان و آپارتمان سازی و حذف شدن حیاط ها تراس و بالکن اهمیت ویژه ای پیدا کرد به اندازه ای که در حال حاضر مردم از آن برای نشستن و لذت بردن و انجام کار های دیگر خود استفاده می کنند.

اهمیت بالکن

بالکن در آپارتمان که هیچ فضای باز و حیاطی ندارد از اهمیت بالایی برخوردار است و عده ای از بالکن برای گذاشتن وسایل اضافی منزل خود با عنوان انباری استفاده می کنند و تعدادی دیگر برای پرورش دادن گل و گیاه و بعضی ها هم برای نگهداری از حیوان خانگی خود استفاده می کنند. با همه این شرایط از بالکن در همه فصل ها کارایی ندارد و فقط در بعضی از فصل ها کارایی دارد و پرورش گل و گیاه را با مشکل روبه رو می کند.

با چه روشی بالکن را تبدیل به گلخانه کرد؟

گل ها زیبایی های خلقت هستند و حس شادی و نشاط را خود به خود به انسان انتقال می دهد. انسان ها زمانی که تعطیلی پیدا می کنند به طبیعت می روند و در کنار گل و گیاه ها لذت کافی را می برند. امروزه بیشتر مردم به علت دور بودن از طبیعت ها و زندگی در آپارتمان و برج ها به دنبال این هستند که چنین مکانی را در اطراف خود ایجاد کنند. کاری که می توانید انجام دهید ایجاد گلخانه و پرورش گل و گیاه است که باعث می شود تا زیبایی خاصی به محیط اطراف شما بدهد و زمان بیکاری تان را با رسیدگی کردن به این گل ها لذت ببرید. بالکن مکان مناسبی برای پرورش و نگهداری از گل و گیاه می باشد.

استفاده از شیشه برای بالکن

بالکن محل مناسبی برای پرورش گل و گیاه است در حالی که اگر از شیشه بالکن استفاده کنید. شیشه بالکن ها نوع جدیدی هستند که به جای پرده و محافظ برای بالکن استفاده می شود و به علت شیشه ای بودنش از نفوذ نور خورشید نیز جلوگیری نمی کند و با نصب کردن آن می توان تراس خود را به یک گلخانه زیبا و دلنشین تبدیل کنید.

با بکار گرفتن از شیشه بالکن در بالکن های خود موجب می شود تا شما یک قضای امن را برای انجام کار های دیگر خود ایجادکنید و از ورود حشره های مزاحم به ساختمان جلوگیری کنید. و به همین علت شیشه بالکن یک مزیت عالی به حساب می آید.

مزایای شیشه بالکن برای ساخت گلخانه:

شیشه بالکن ها از مزیت های بالایی برخوردار هستند و هیچ گونه محدودیتی برای ساخت گلخانه در بالکن ندارد. چون شیشه بالکن به دلیل عایق رطوبتی و برودتی بودن از وارد شدن سرما و گرمای زیاد و برف و باران به داخل بالکن نیز جلوگیری می نماید پس بالکن هم مثل اتاقی که نور گیری دارد عمل می نماید. شیشه بالکن با خاصیت جمع شوندگی که دارد به شما این امکان را می دهد تا در هر زمان و در هر فصل با جمع کردن شیشه یا تعدادی از شیشه ها گل و گیاه خود را در معرض هوای آزاد قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *