آلاچیق

آلاچیق چیست و انواع آن کدام است؟

آلاچیق جایی می باشد نیمه باز که اغلب کارکردی استراحتی ، تفریحی در فضای باز داراست.

از آن جهت که آلاچیق در فضاهای لنداسکیپ و محوطه نیازمند فضایی جهت استراحت ، گفتگو و سکون داریم اغلب از یک سقف استفاده می کنیم تا در هنگام حفظ دید به محوطه ، سایه ای ایجاد گردد و فضایی برای سکون باشد.

بررسی انواع آلاچیق

اغلب آلاچیق ها یا برای فضای ذکر شده به صورت ویژه طراحی می شوند و یا از آلاچیق های پیش ساخته استفاده میگردد.

واضح می باشد که در صورت امکان طراحی ، فضایی بهتر ایجاد می شود.

متریال های ساخت آلاچیق چیست؟

آلاچیق قبل از هر چیز نیاز به یک سازه دارد که اغلب این سازه از فلز و یا چوب میباشد، از آن جایی که آلاچیق در فضای باز استفاده میگردد باید به خاطر داشت که در صورت استفاده از فلز از رنگ های اپوکسی و یا رنگ های پوشش دریایی برای کاور کردن استفاده بشود و در صورتی که از چوب استفاده شده است حتما چوب ترمو باشد.

قسمت با اهمیت آلاچیق ، سقف آن میباشد که بسته به نوع طراحی از متریالهای مختلف استفاده میشود. برای مثال در صورتی که سقف شیبدار میباشد. نیازمند آهن کشی است تا پوشش سقف شیبدار بر روی آن اجرا گردد و در صورتی که سقف شیبدار نباشد ، اغلب در آلاچیق هایی با طراحی مدرن در قسمت های سرپوشیده میبایست از فلاشینگ و در بخشهای نیمه باز میتوان از ترمووود استفاده نمود.

قسمت بعدی دیواره آلاچیق میباشد، گاهی هیچ دیواره ای در کار نیست و صرفا قسمت هایی از سازه در دیواره قرار دارند و گاهی نیز از دیواره سبز که توسط گیاه پوشیده شده استفاده میشود ، افزون بر این استفاده از چوب و شیشه نیز در دیواره آلاچیق کاربرد دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *