بالکن شیشه و حفاظ شیشه ایی

کاربرد بالکن شیشه ایی چیست؟

حفاظ شیشه‌ ای بالکن و نرده شیشه‌ ای تراس یک حفاظ شفاف از انواع شیشه سکوریت و لمینت می باشد، امروزه  ازحفاظ شیشه ایی در ساختمان ها زیاد مور استفاده قرار می گیرد. از حفاظ شیشه‌ ای بالکن می توان در هر فضایی برای نصب در آن فضا استفاده نمود.  مدل های نرده شیشه ای بالکن بر اساس نوع شیشه از نظر ضخامت و ارتفاع شیشه انتخاب می شود. تمام یراق الات و اتصالات در حفاظ شیشه ای تراس از نوع درجه یک و ضد زنگ می باشند.

بالکن شیشه ای

بالکن و تراس یک فضای باز و آزاد در نمای ساختمان می باشد که امکان ساخت یک محافظ شیشه ای برای آن وجود دارد. تراس و بالکن محل مناسبی برای استراحت و استفاده از نور طبیعی و هوای تازه بیرون می باشد. درجه حرارت و رطوبت تراس شیشه ای درطول شبانه روز تغییر می کند و در نتیجه دمای فضای داخل نیز شامل تغییر میشود.

در تراس شیشه ای، درب و پنل ها شیشه ای به آسانی باحتی یک فشار حرکت می کنند. زمانی که تمام پنل های شیشه حرکت می کنند امکان این امر وجود دارد  تا تمام آنها را در یک سمت جمع کرد و به صورت آکاردئونی در یک جهت قفل کرد تا مانع حرکت آن ها شود. این کار به وسیله یراق و ریل های مخصوصی که در کف و سقف تراس نصب شده است انجام می گردد.

کاربرد تراس شیشه ایی:

  1. تراس شیشه ای حفاظ امنیتی برای بالکن و تراس می باشد.
  2. تراس شیشه ای یک دیواره متحرک شیشه ای می باشد که بیشترین استفاده را در ساختمان سازی کاربردی دارد.
  3. در تراس شیشه ای، از ریل های مستحکم آلومینیومی برای ساخت مسیر حرکت پنل های شیشه ای استفاده می شود.
  4. دستگیره مخصوص در این محصول با قفل ویژه ای برای باز و بسته کردن بالکن شیشه ای عرضه می گردد.
  5. در دکوراسیون فضای بالکن شیشه ای از وسایلی استفاده می شود که با نمای تراس هماهنگ باشد.

بالکن شیشه ای فریم لس

بالکن شیشه ایی یک قسمت مهم در ساختمان می باشد که اگر به صورت درست طراحی و تجهیز شود می تواند به عنوان یک محل مناسب برای استفاده شخصی یا عمومی افراد باشد. اما در بیشتر ساختمان ها به دلیل نبود یک سیستم مناسب که مانع ورود هوای آلوده و رطوبت به دخال بالکن باشد به تدریج فضای آن مکانی بی اهمیت برای نگهداری وسایل غیر ضروری می گردد. بالکن  بخشی از ساختمان ها می باشد که در نمای بیرونی قرار دارد و در آپارتمان ها و برج ها به عنوان بخش اصلی ساختمان ها یاد می شود . برای ایجاد حفاظ و هم‌چنین اضافی کردن فضای بالکنی به ساختمان می‌توان از شیشه برای بالکن استفاده کرد.

سیستمی که برای بالکن در نظر گرفته‌شده اغلب با حرکت شیشه در ریل‌های آلومینیومی کار می‌کند. شیشه تراس با توجه به اندازه محل اجرا ساخته و نصب می گردد. نوع شیشه در تراس و بالکن یکسان است و معمولا از شیشه های سکوریت برای حفاظ بالکن استفاده می کنند. پنل ها در شیشه تراس ریلی به آسانی جابه جا می شوند. شیشه تراس بدون هیچ فاصله های در زمان بسته شدن بوسیله یراق آلات درجه یک ثابت می شود و مانع بسیار خوبی برای هدر رفت انرژی به داخل ساختمان است. در تراس شیشه ای از قفل های استاندرد برای امنیت بیشتر استفاده می شود. شیشه برای تراس یک عایق باکیفیت برای مقابله با ورود صدای مزاحم و هوای آلوده است. با توجه به پیشرفت علم مهندسی و توجه به زیبایی استفاده از شیشه بالکن افزایش  چشمگیری یافته است. با این سیستم شما امکان استفاده از فضای بالکن را در تمام روزهای سال دارید. شیشه تراس یک سیستم مناسب برای تنظیم درجه حرارت هوا در فضای بالکن در تمام فصل های سال است.

نصب شیشه در تراس ساختمان باعث افزایش فضای بهینه ساختمان می گردد. شیشه تراس ها متراژ کلی ساختمان را نیز افزایش می دهد. شیشه بالکن ها به شما کمک می کند تا از فضای بالکن راحت تر و ایمن تر استفاده کنید. شیشه بالکن امکان استقاده متنوع را از بالکن به مردم می دهد.

شیشه بالکن چه ویژگی هایی باید داشته باشد:

  1. مقاومت بالای پنل های شیشه در هنگام ضرب شدید به آنها.
  2. ضد زنگ بودن یراق آلات و اتصالات استفاده شده در آن.

اگر شیشه بالکن به سبب شدت بالای ضربه وارد به آن شکسته شود به قطعات بسیار ریز تبدیل می گردد به همین علت خطر سقوط تکه های بزرگ شیشه به پایین ساختمان کاهش پیدا می کند. شیشه بالکن مقاومتی خوبی در مقابل شوک های حرارتی مثل  افزایش تابش نور خورشید یا کاهش دما دارد و همچنین فشار های فزیکی مانند ضربات ناگهانی و فشار وارده به سازه ساختمان مانند وزش باد یا تکان های ناگهانی از اثرات زلزله نمی تواند مشکلی برای امنیت و کارایی حفاظ شیشه ای بالکن به وجود آورد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *