نحوه ثبت سفارش شیشه بالکن

انواع شیشه های هوشمند

تکنولوژی شیشه هوشمند

شیشه های هوشمند پرشین بالکن از تکنولوژی PDLC  بهره میبرند. مایع PDCL که یک کلاس از تکنولوژی‌های الکتریکی، حرارتی است که در ساختن شیشه های هوشمند استفاده می گردد. تکنولوژی PDCL در دهه ی 1980 در ایالات متحده ی آمریکا به عمل رسید و ثبت گردید. از آن وقت به بعد این تکنولوژی به عنوان صنعتی نو در سطح جهانی توسعه پیدا کرد.

فناوری الکتروکرومیک، در تکمیل فرایند شیشه های هوشمند پرشین بالکن به حساب می آید. حقیقتا شیشه های الکتروکروماتیک، انواعی از شیشه ها می باشند که با وارد شدن جریان الکتریکی در انجام یک واکنش شیمیایی، اوضاع شفافیت شیشه را تغییر می دهد.

شیشه‌های هوشمند و اهمیت آن

یکی از حائز اهمیت ترین علل اهمیت شیشه های هوشمند سازگار بودن آن با محیط زیست است. این شیشه ها بعد از شیشه های دو جداره که به عنوان عایق حرارتی و صوتی استفاده می‌ گشتند روی کار آمده است. پنجره ی هوشمند با کنترل کردن نور خورشید، به خصلت عایق بودن پنجره های دوجدار اضافه میکند. به همین علت مصرف کردن انرژی را کم می کند. افزوده بر آن، در طراحی کردن محیط، به علت خاصیت شفاف و مات بودن آن، مورد پسند طراحان بسیاری قرار گرفته.

شیشه های هوشمند و اجزای آن

شیشه های هوشمند پرشین بالکن از 4 جزء اصلی دارند:

1- شیشه

2- میکروفیلم هوشمند

3- اینورتر برق

4- ریموت ( کنترل )

درباره ی میکروفیلم ها می بایست گفت این فیلم ها خودشان از چند قسمت تشکیل شده اند؛ لایه اول از ورق های پلیمری تشکیل گشته . رویش یک لایه نازک از ماده ی شفافی که دارای جریان الکتریسیته می باشد، پوشیده گشته . بین این دو لایه هم ماده ی PDLC قرار گرفته است که همان کریستال مایع می باشد.
کاربرد این لایه ها به این طریق است که کریستال های مایع به طور نا مرتب در یک لایه پلیمری پخش گردیده اند؛ همین علت اصلی مات گشتن شیشه میباشد که پرتوهای نور را می شکند و تصویر را مات میکند. حالت شفاف آن هم با عبور کردن برق از دو لایه ی رسانا تشکیل میشود. حقیقتا جریان برق ، به صورت کلی کریستال های نا مرتب را هم جهت می کند تا عبور نور بدون شکست انجام بشود؛ و در آخر شیشه شفاف  بشود.

شیشه لمینت

یکی از شیشه های هوشمند ، شیشه لمینت است. در این نوع میکرو فیلم هوشمند ما بین دو شیشه لمینت و وکیوم می شود. این شیشه ی هوشمند ضد آب، ضد آنتی استاتیک و آنتی یووی می باشد. برای دیواره ی حمام، درب اتومات، انواع مختلف پنجره ها، پارتیشن های اداری و دیواره های خارجی استخر، میشود از نوع لمینت شیشه های هوشمند استفاده نمود.

شیشه برچسبی

در شیشه های هوشمند برچسبی، میکرو فیلم هوشمند به طور ورقه ای که یک روی آن برچسب دارد، پشت شیشه چسبانده می گردد. این لایه از آنجایی که بین دو شیشه محصور نمی گردد و در خطر ضربه خوردن، آلودگی ، نور مستقیم خورشید و آب و رطوبت قرار دارد، دوام پایین تر و کمتری در مقایسه با شیشه های لمینتی را داراست.

شیشه الکتروکرومیک

در مورد شیشه‌های هوشمند الکتروکرومیک می شود سرعت انتقال دادن نور را بر طبق مقدار جریان الکتریکی تغییر داد. حقیقتا این شیشه ها سه حالت شفاف، نیمه مات و مات را دارا هستند. حقیقتا اگر تابیدن نور ملایم باشد، شفاف میباشند و اگر از یک مقداری نور شدت بیشتری داشته باشد، به حالت نیمه مات یا مات تغییر حالت میدهند. این تغییر حالت دادن برای شیشه های الکتروکرومیک مقداری زمان گیر است.

شیشه LC

این شیشه ها مثل شیشه های هوشمند طبق شفافیت در شیشه های PDLC پر قدرت تر از سایر تکنولوژی ها می باشند. از جمله کاربردهای شیشه‌های LC در ساختمان های اداری یا تجاری می باشد؛ آن هم به علت خصلت مات شوندگی آنها است.

شیشه SPD

این نوع شیشه هم مثل شیشه های LC و PDLC با برقرار کردن جریان الکتریکی مات می شوند. این شیشه ها به صورت عادی شفاف می باشند . یکی از خصوصیات شیشه‌های هوشمد SPD و LC این می باشد که برای مات ماندن، نیاز به جریان دائمی الکتریکی دارند.

شیشه ترموکرومیک

شیشه های ترموکرومیک برای منظم کردن گرمای محوطه ی داخلی ساختمان کاربرد دارند. این شیشه ها بر طبق میزان گرمای جذب شده ، منتقل کردن نور را کنترل می کنند. به همین علت در کمتر شدن مصرف انرژی ساختمان بسیار موثر اند.

شیشه فتوکرومیک

این شیشه ها عملکردی مثل تغییر رنگ دادن عینک ها به حالت عینک آفتابی وقتی که در برابر آفتاب قرار داده میشوند، دارد. شیشه های فتوکرومیک در مقابل اشعه ی ماوراء بنفش یا UV تغییر رنگ می دهند به همین علت گزینه های بهتری برای استفاده در جلوه ی ساختمان ها می باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *