شیشه بالکن

نکات طلایی در دکوراسیون حمام

چند قدم مهم در تغییر دکوراسیون حمام

۱. سرامیک و کاشی حمام

در اول کار باید بدانید که سرامیک های کف و دیوار بالاترین اثر را در نگاه اول دارند و حائز اهمیت ترین قسمت در زیبایی حمام شما می باشند. اگر رنگ و طرح صحیحی را برای طراحی کف حمام استفاده نمایید، نیمی از راه را پیدا کردید! پس قطعا به نوع سرامیک و کاشی که استفاده می نمایید دقت داشته باشید و رنگ و ابعاد صحیحی را انتخاب نمایید. برای مثال استفاده کردن از سرامیک با خطوط افقی خطای دید ایجاد می نماید و باعث بزرگتر دیده شدن فضا می باشد.
برای انتخاب رنگ بهتر است از رنگ روشن و خنثی استفاده نمایید. رنگ های روشن هم حس پاکی را در فضای بهداشتی به درستی القا میکند و هم لکه و کثیفی را نشان می‌کند تا در صورت نیاز نظافت را به خوبی انجام دهید و حمام همیشه تمیز و بی آلودگی باشد. با دقت به سلیقه و علاقه خود می توانید رنگ های زیر را در نظر بگیرید :

رنگ های سفید، خاکستری روشن و یخی، این رنگ ها حمام های کوچک و بی پنجره را به درستی و دلباز نمایش می‌دهد و یک انتخاب درست و جذاب به حساب می آید.
رنگ های کرم و شیری، اگر از سردی رنگ یخی و سفید خوشتان نمی‌آید کافیست مقداری گرما به آن بیفزایید و با استفاده از رنگ کرم، محیطی کلاسیک بسازید . یک ترفند دیگر اضافه کردن کمی جزئیات طلایی به رنگ کرم می باشد. طلایی در ترکیب با این طیف زیباترین نما را دارد.
رنگ های آبی همیشه آرامش بخش هستند.
رنگ های زرد و لیمویی حس لذت بخش و یک روز آفتابی را در حمام خانه به نمایش می گذارد. این رنگ به شما کمک می کند یک روز زیبا و سرحال را با یک دوش آغاز نمایید.
رنگ سبز را به کار بگیرید تا کمی از حس خوب طبیعت را به حمام خانه دعوت نمایید.
رنگ قرمز، صورتی و بنفش شاید به کار بردن این رنگ ها در محیط حمام چنین رایج نباشد ولی اگر این رنگ به شما انرژی می دهد استفاده از آن هیچ مشکلی ندارد.

بیشتر بخوانید: شیشه بالکن پرشین بالکن

۲. شیرآلات بهداشتی مناسب برای حمام

صنعت تجهیزات بهداشتی ساختمانی دیگر مثل گذشته نمی باشد و تنوع بسیار بالایی در تولید انواع مختلف شیرآلات بهداشتی به وجود آمده . بعد از آنکه تصمیمی درست را برای کاشی کاری و رنگ سرامیک گرفتید شیرآلات درستی را انتخاب کنید .

برای انتخاب صحیح می توانید سری به مقاله ی راهنمای خرید شیرآلات بزنید. توصیه می شود پیش از هر چیزی برای خریدن شیرآلات حتما به سبک غالب محیط توجه کنید.هر شیرآلاتی متناسب با محیط خاص خودش است.

۳. قفسه بندی در حمام

وجود قفسه بندی در هر حمامی برای قرار دادن لوازم شخصی لازم می باشد. قفسه شما طبق اندازه حمام می تواند یک قسمت کوچک کنار آینه باشد یا یک دکور بندی مجزا و کامل. برای قفسه بندی تلاش کنید از محیط های اضافی و دیوار های بدون کاربرد استفاده نمایید که محیط داخلی حمام خیلی هم محدود نشود. یا اگر محیط داخلی حمامتان نسبتا بزرگ است پیشنهاد می کنیم که به ایجاد فرورفتگی در دیوار بپردازید. به این حالت می توانید با استفاده از قفسه های مختلف طراحی دیوار را تعویض کنید و فضای خوبی در دکوراسیون حمام خلق نمایید.

۴. استفاده از صابون و حوله های رنگی در حمام

احتمالا بگویید که محیط حمام همیشه مرطوب است و قرار دادن حوله در آن کار درستی نیست، ولی به این نکته دقت داشته باشید که احتیاجی نیست حتما از حوله‌های موجود در حمام استفاده نمایید! گاهی تعدادی حوله انتخاب کنید و برای تزئین در حمام قرار دهید. البته اگر محیطی مانند کشو و کمد برای نگهداری حوله داشته باشید میتوانید آن را از رطوبت به دور نگه داشته و به صورت روزمره استفاده نمایید.

استفاده کردن از صابون های رنگارنگ راه دیگری می باشد که در زیبایی حمام شما تاثیر گزار بوده و می تواند نقش موثری در تغییر دکوراسیون داخلی حمامتان داشته باشد. برای مثال می توانید در یک ظرف زیبا تعدادی صابون معطر مختلف را به همراه پنبه های رنگی و گلبرگ گل قرار دهید و زیبایی حمام را دو برابر کنید.

۵. حمام چوبی

اگر به عناصر طبیعی مثل چوب علاقه مندید می توانید آن را وارد محیط حمامتان کنید. پیشنهاد ما استفاده از ترموود است. ترموود نوعی چوب می باشد که در دماهای بالا، حدود ۱۸۰ تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد فرآوری می شود . با فرایندی برای تولید، بعضی از ویژگی های چوب به طور کامل تغییر می کند و می تواند کارایی صحیح برای استفاده در محیط مرطوبی مثل حمام را داشته باشد.

۶. آینه، در دکوراسیون حمام

آینه‌ها در هر جای خانه حضور دارند، اما شاید بالاترین کاربردشان در حمام خانه می باشد . آینه معمولا باعث می شود محیط موجود بزرگتر و روشن‌تر نمایش داده شود اما همیشه آنها را تمیز نگه دارید. وجود لکه حتی در حد کم زیبایی آینه تان را تحت تاثیر قرار می دهد.

۷. نورپردازی در حمام

در صورتی که امکان هیچ یک از تغییرات بالا را ندارید فقط با یک نورپردازی صحیح می توانید محیط حمام را کاملا عوض کنید.استفاده از نور های غیر مستقیم و مصنوعی می تواند زیبایی فضارا را به خوبی تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال نصب نور پردازی در قسمت تاریک حمام درخشش کمی را به وجود می آورد و فضایی آرام بخش را تداعی می نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *